• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Британський Уряд включає укладання торговельної угоди з Україною до своїх пріоритетів
Опубліковано 09 жовтня 2018 року о 12:37

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з Міністром Великої Британії у справах Європи та Америки Аланом Данканом під час робочого візиту до Лондона.

Сторони обговорили питання санкцій щодо Росії. Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала Уряду Великої Британії за чітку позицію щодо України та продовження санкцій проти агресора. Вона окремо наголосила на ефективності фінансових санкцій, які ускладнюють Росії доступ до західних ринків.

Говорячи про ситуацію на Сході України, Віце-прем’єр-міністр зазначила, що Росія продовжує блокувати переговори у Нормандському форматі, руйнувати Мінський процес. На Донбасі й досі немає припинення вогню, а у питанні обміну в'язнів відсутній прогрес. Повноцінна діяльність спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі неможлива через позицію Росії. Спостерігачі не мають доступу до всіх окупованих територій. Москва продовжує блокувати мирний процес.

«Сподіваюсь, що Уряд Великої Британії як ключовий контрибутор СММ і далі докладатиме всіх зусиль для забезпечення ефективної діяльності Місії на Донбасі. Також розраховуємо на вашу підтримку у Раді Безпеки ООН у питанні розгортання повноцінної миротворчої місії, яка мала б безперешкодний доступ по всій території, включно з кордоном. Готові працювати разом над тим, щоб така місія стала реальністю», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона подякувала Алану Данкану за приєднання Великої Британії до декларації США щодо Криму та попросила посилити вплив на Росію в питанні звільнення українських політичних в'язнів, які утримуються в РФ. Алан Данкан підтримав необхідність посилення міжнародних зусиль для звільнення бранців Кремля.

Сторони також торкнулися питання співпраці України з Північноатлантичним альянсом. Віце-прем’єр-міністр наголосила, що цьогорічний Саміт НАТО підтвердив перспективу України стати рівноправним членом Альянсу, а Україна своєю чергою розпочала процес внесення поправок до Конституції, що закріплять членство в НАТО та ЄС як стратегічний курс України.

Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала Великій Британії за підтримку на Саміті та за допомогу в посиленні обороноздатності України, зокрема, у сферах кібербезпеки, стратегічних комунікацій та військових тренувань.

Іванна Климпуш-Цинцадзе також порушила питання спрощення та вдосконалення процедури отримання українцями британських віз. «Є проблеми з видачею британських віз для українців», – сказала вона та наголосила, що частка відмов у візах у розмірі 14% та затримки у видачі британських віз не відповідають рівню співпраці двох країн.

Алан Данкан висловив готовність звернутися до своїх колег, відповідальних за візовий напрям, щодо вдосконалення візових процедур для українців.

Британський Міністр зазначив, що російська загроза є глобальним феноменом, тому необхідно разом працювати над тим, щоб зберегти єдність держав Заходу щодо протидії гібридним атакам. Британський Уряд веде активний діалог з партнерами для підвищення розуміння загрози, яку становить Росія для світового порядку, базованого на нормах міжнародного права.

Він підкреслив, що хоча наразі основні зусилля Великої Британії сфокусовані на перемовинах з ЄС щодо виходу Об`єднаного Королівства, Лондон усвідомлює важливість підтримки України та стратегічного підходу у відносинах із нею.

Говорячи про перспективи посилення торговельно-економічної співпраці двох країн, Віце-прем’єр-міністр привітала рішення Уряду Великої Британії включити майбутню угоду про торгівлю між Великою Британією та Україною до своїх пріоритетів на період 2018-2019 років. «Ми розраховуємо максимально швидко та успішно завершити ці переговори», – додала вона.

https://www.kmu.gov.ua/ua/news/britanskij-uryad-vklyuchaye-ukladannya-torgovelnoyi-ugodi-z-ukrayinoyu-do-svoyih-prioritetiv 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux