• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Дії з питань громадянства
Опубліковано 29 листопада 2019 року о 16:12


✎  78 Kensington Park Road, London, W11 2PL

✎  за попереднім записом на сайті go.mfa.gov.ua

Питання громадянства України регулюються

Конституцією України;

Законом України «Про громадянство України»;

Порядком провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень.

Закордонні дипломатичні установи України здійснюють повноваження з питань громадянства щодо осіб, які згідно з чинним законодавством України є такими, що постійно проживають за кордоном (за винятком оформлення набуття громадянства України за народженням, яке здійснюється також і щодо осіб, які тимчасово перебувають за кордоном).

Заява з питань громадянства подається у письмовій формі з зазначенням дати її складання та підписується заявником. Заяву та інші документи з питань громадянства заявник подає особисто.

Заяву з питань громадянства дитини підписує один з її батьків або інший законний представник дитини. Заява та інші документи з питань громадянства дитини подаються одним з її батьків або іншим законним представником дитини за місцем проживання дитини або одного з її батьків чи іншого законного представника.

Особа, яка зареєструвала шлюб до досягнення повноліття або якій надано повну цивільну дієздатність до досягнення повноліття відповідно до Цивільного кодексу України, заяву з питань громадянства підписує і подає самостійно.

Якщо заявник не може підписати заяву через неписьменність або фізичні вади, заяву на його прохання підписує інша особа.

За наявності поважних причин (хвороба заявника, стихійне лихо тощо) заява та інші документи з питань громадянства на прохання заявника можуть подаватися іншою особою або надсилатися поштою.

Заява та інші документи з питань громадянства недієздатної особи підписуються і подаються її опікуном.

Під час подання заяви та інших документів з питань громадянства до закордонної дипломатичної установи України пред'являється документ, що посвідчує особу заявника, а також документ про його постійне проживання за кордоном.

Посольство здійснює реєстрацію громадянства України за народженням протягом 5 робочих днів з дня подання відповідних документів. Для цього один з батьків дитини, яка народилася після 01.03.2001 р., особисто звертається до консульського відділу Посольства і подає такі документами:

а) заяву про оформлення набуття особою громадянства України за народженням (зразок заповнення);

б) оригінал і копію свідоцтва про народження особи (з Апостилем і офіційним перекладок на українську мову, посвідченим українським нотаріусом або консулом); https://www.gov.uk/get-document-legalised

в) оригінал і копію 1-ої сторінки закордонного паспорта громадянина України, що підтверджує факт перебування одного з батьків у громадянстві України на момент народження дитини.

Ви можете обрати будь-якого кваліфікованого перекладача, який має самостійно подати документи для посвідчення перекладу в консульському відділі. Перекладач звертається разом з паспортом і дипломом, що посвідчує кваліфікацію.

Процедура реєстрації українського громадянства безкоштовна. За посвідчення перекладу свідоцтва про народження дитини стягується консульський збір відповідно до Тарифів консульського збору https://uk.mfa.gov.ua/konsulysyki-pitannya/2359-consular-charges.

Після отримання посвідченого перекладу, Ви можете подати документи на реєстрацію громадянства дитини і оформлення паспортного документа в один день у випадку наявності у Вас попереднього запису на паспорт https://online.mfa.gov.ua/

https://uk.mfa.gov.ua/pasport-dlya-ditini-do-14-rokiv

Ознайомитись з інформацією про вихід з громадянства України

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux