• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Поради подорожуючим
Опубліковано 06 травня 2020 року о 10:05

Загальна інформація:

Столиця: Лондон

Населення: 64,7 млн

Площа: 242 495 км²

Різниця в часі: -2 год

Мова: Англійська

Релігія: Християнство, іслам, індуїзм, сикхизм, юдаїзм, буддизм

Грошова одиниця: Британський фунт стерлінгів

Телефонні коди: +44

Режим в'їзду: Візовий

Аеропортова транзитна віза не вимагається, якщо особа прямує через транзитну зону аеропорту, без виходу з цього аеропорту, без зміни терміналу, без проходження паспортного контролю і володіє підтвердженими квитками для вильоту із Сполученого Королівства того ж дня (до 23 год. 29 хв.) і з того ж терміналу аеропорту. В окремих аеропортах, зокрема Stansted і Luton, особа в обов’язковому порядку проходить паспортний контроль, у зв’язку з чим вимагається транзитна віза https://www.gov.uk/transit-visa

Інформація щодо особливостей транзитного проїзду в аеропортах Сполученого Королівства розміщена за цим посиланням https://www.gov.uk/check-uk-visa/y/ukraine/transit/somewhere_else/yes

Алкоголь та цигарки

У Велику Британію з країни, яка не є членом ЄС, безмитно можна ввезти наступну кількість тютюнових та алкогольних виробів:

  • 200 цигарок або 50 сигар, або 250 г тютюну;
  • 1 л спиртних напоїв міцністю понад 22 градусів або 2 л кріпленого вина до 22 градусів;
  • 16 л пива;
  • 4 л вина.

Інформація про дозволені категорії речей для безмитного ввезення до Сполученого Королівства з України: https://www.gov.uk/duty-free-goods/arrivals-from-outside-the-eu

Інформація про заборонені для ввезення до Сполученого Королівства речі (товари): https://www.gov.uk/duty-free-goods/banned-and-restricted-goods

У разі в’їзду до Сполученого Королівства з держави, що не входить до ЄС, дозволяється ввозити готівку в розмірі (еквіваленті) не більше ніж 9999 євро https://www.gov.uk/bringing-cash-into-uk

Обов’язкове онлайн декларування не пізніше 3 днів до поїздки у випадку запланованого переміщення через кордон готівки у сумі 10000 євро та більше https://www.gov.uk/government/publications/import-and-export-cash-declaration-c9011

Автомобілі та бензин

Для ввезення до Великої Британії транспортного засобу для особистого користування на строк більше 6 місяців необхідно заповнити митну форму С110 і направити її поштою в Бюро по звільненню від податків (National Import Reliefs Unit https://www.gov.uk/guidance/hmrcs-national-import-reliefs-unit-niru). При собі слід мати її копію. Декларувати автомашину на кордоні не потрібно. Основною умовою безмитного ввезення автомашини до Великої Британії є її вивезення до закінчення зазначеного терміну.

Студенти або особи, які працюють за контрактом, можуть безмитно ввозити транспортний засіб на період свого навчання або контракту, після чого авто необхідно вивезти. При виїзді з країни копію форми слід відправити у вищезазначений орган. Ввезений транспортний засіб повинен також мати страховий поліс, чинний на території Великої Британії.

Ввезення бензину для особистого користування обмежене об'ємом бака автомашини.

Інші речі, ювелірні вироби

Особисті речі, в тому числі ювелірні вироби, коштовності і т.п. вартістю понад 390 фунтів стерлінгів підлягають декларуванню.

При цьому податок (мито) має сплачуватися за повну вартість такої речі, а не лише на суму, що перевищує встановлену лімітну вартість 390 фунтів стерлінгів.

Предмети, заборонені до ввезення / вивезення:

До ввезення до Великої Британії заборонені: неліцензовані медикаменти, нелегальні наркотики; наступальна зброя; спреї для самозахисту; необроблені алмази; вимираючі, рідкісні види тварин і рослин; непристойні та нецензурні матеріали, піратська продукція; особистий імпорт м'яса та молочної продукції з більшості країн, що не є членами ЄС

Деякі продукти харчування та рослинні продукти також обмежені, якщо вони: не позбавлені шкідників і хвороб; не для власного використання; не вирощувались у ЄС.

Для переміщення вогнепальної зброї, вибухівки та боєприпасів вимагається спеціальна ліцензія.

https://www.gov.uk/duty-free-goods/banned-and-restricted-goods

Фітосанітарні правила

Рослини, що ввозяться в країну поділяються на три категорії:

1. Заборонені для ввезення в країну, в основному це стосується всіх кореневих рослин, привезених не з країн ЄС.

2. Рослини, які повинні мати сертифікат відповідного органу країни експорту. До них відносяться дозволені для ввезення кореневі рослини, фруктові дерева, насіння соняшнику, зрізані квіти хризантем і герані (не з країн ЄС). Також можна ввозити не для продажу в особистому багажі невелику кількість квітів.

3. Дозволені для ввезення в країну рослини - насіння квітів, більшість видів зрізаних квітів, а також овочі, призначені для споживання, крім картоплі. Санітарний контроль на прикордонних пунктах пропуску Великої Британії не здійснюється.

https://www.gov.uk/guidance/plant-health-controls

Ветеринарний контроль

Ввезення тварин в країну потребує наявності діючої ліцензії. Тварини також повинні пройти карантин. Кішки і собаки, які відповідають британським вимогам, а саме мають ветеринарний сертифікат і імплантований під шкіру спеціальний мікрочип, звільнені від проходження карантину. Для ввезення птахів потрібна санітарна ліцензія на їх імпорт.

https://www.gov.uk/guidance/importing-live-animals-or-animal-products-from-non-eu-countries

При ввезенні до Сполученого Королівства транспортного засобу для особистого користування на термін більше ніж 6 місяців, необхідно заповнити митну форму С110 (https://www.gov.uk/government/publications/import-and-export-temporary-admission-notice-of-arrival-of-a-non-eu-private-motor-vehicle-c110) і надіслати її до Бюро зі звільнення від податків (National Import Relief Unit).

Декларувати на кордоні автомобіль не потрібно. Основна вимога – вивезти автомобіль з країни до визначеного терміну.

На автомобіль має бути страховий поліс, який діє на території Сполученого Королівства.

Українське посвідчення водія або міжнародне посвідчення дійсне на території Сполученого Королівства протягом 12 місяців з дня в’їзду в країну; після закінчення цього терміну необхідно перескласти іспит та отримати національне посвідчення.

Громадяни України, які в’їжджають на територію Сполученого Королівства з короткостроковим візитом (до 6 місяців), мають право користуватися власним автомобілем з українською реєстрацією не більше 6 місяців з дати в’їзду.

Громадяни України, які мають посвідку на проживання на території Сполученого Королівства, повинні перереєструвати автомобіль з українською реєстрацією невідкладно після ввезення його до Сполученого Королівства.

Орендувати автомобіль можна у пунктах оренди в аеропортах, у готелі або по телефону. При оплаті, по можливості, слід використовувати кредитну картку, інакше доведеться внести велику заставу готівкою. Тариф може встановлюватися за добу або кілометраж. Орендувати авто можуть особи, які досягли 23 років. Оплата оренди автомобіля зазвичай відбувається наперед і включає страхування пасажирів і водія, відшкодування збитку третьої сторони, а також страхування на випадок крадіжки або пожежі.

Фінансовою основою Національної системи охорони здоров'я є надходження від податків, які складають 90% бюджету охорони здоров'я. Тільки 7,5% бюджету формується за рахунок внесків роботодавців. Таким чином, Національна система охорони здоров'я практично існує за рахунок коштів, що вносяться платниками податків та виділяються урядом на охорону здоров'я зі статті витрат на соціальні потреби. У цілому, пацієнти сплачують 10% від вартості лікування. Усі працюючі підлягають обов'язковому страхуванню здоров'я за винятком непрацюючих жінок у шлюбі, які можуть приєднатися до страхування за добровільними програмами. За рахунок цих коштів часто надається фінансова допомога по тимчасовій непрацездатності у зв'язку із хворобою.

Жителі Сполученого Королівства отримують медичні послуги від загальнонаціональної організації охорони здоров'я, яка називається National Health Service (NHS). Більшість медичних послуг надаються безкоштовно, але за деякі необхідно платити. Лікування, що надається NHS, безкоштовно для всіх осіб у наступних випадках:

лікування в надзвичайних ситуаціях (але не подальше лікування);

лікування деяких інфекційних хвороб, що передаються;

обов'язкове психіатричне лікування.

Для того щоб отримувати безкоштовне NHS-лікування, необхідно мати дійсну візу, видану на термін більше 6 місяців. Якщо віза була видана на термін 6 місяців і менше, то іноземець не має права на безкоштовне лікування в NHS-шпиталі, за винятком екстрених випадків.

Аптеки. Більшість аптек у Великій Британії працює до 20:00 години, а на території Шотландії - до 18:00. Практично в кожному районі будь-якого міста можна знайти аптеку, відкриту до півночі. Кількість чергових аптек в Британії обмежена.

Термінова медична допомога: система швидкої та невідкладної допомоги в країні працює безвідмовно і якісно. Правом на використання служби невідкладної медичної допомоги має кожен.

На рівні з єдиним європейським номером екстреної допомоги 112 у Великій Британії також використовується національний номер допомоги населенню 999.

Ті, хто постраждав в результаті нещасних випадків можуть звертатися до відділень невідкладної допомоги найближчої лікарні - casualty department, яке працює цілодобово і надає необхідну медичну допомогу. Якщо стан хворого не дозволяє йому дістатися до лікарні самостійно, він може викликати машину швидкої допомоги за телефоном 999 -Ambulance.

На території Сполученого Королівства рівень терористичної загрози знижено з «критичного» до «значного». Це означає, що терористична атака є дуже імовірною https://www.gov.uk/terrorism-national-emergency.

У зв’язку з існуванням загрози здійснення терористичних актів на території великих міст Великої Британії, зокрема, Лондона і Манчестера, а також у Північній Ірландії, громадянам України, які планують відвідати або перебувають на цій території, рекомендується проявляти пильність під час відвідання місць масового скупчення людей (торгівельні центри, місця проведення спортивних та розважальних заходів, визначні історично-культурні пам’ятки тощо), відслідковувати повідомлення місцевих органів про надзвичайну ситуацію, дотримуватися інструкцій місцевих правоохоронних і рятувальних служб.

У випадку потрапляння у надзвичайні ситуації, громадянам України слід невідкладно звертатися до компетентних органів Сполученого Королівства та до Посольства України в Лондоні (Англія та Уельс) чи Консульства України в Единбурзі (Шотландія та Північна Ірландія) за номерами телефонів «гарячої» лінії, які працюють цілодобово.

Телефон цілодобової лінії Посольства України у Великій Британії (м.Лондон) – (0044) 2077925723; (0044) 7553483628.

Телефон «гарячої» лінії Консульства України в Единбурзі +44 7423 290 618

Злочинність: Погіршення фінансової ситуації штовхає на порушення закону з метою отримання матеріальних благ. Спостерігається зростання крадіжок особистого майна і пов'язаних з ними епізодів насильства.

Шахрайство має великі масштаби. Це крадіжки з дебетових і кредитних карт, фіктивні тури та незаконний мережевий маркетинг.

При відвідуванні Сполученого Королівства слід мати на увазі, що в будь-якому місті країни існують місця, куди не слід потрапляти туристу. В Лондоні районом з високим рівнем злочинності є Іст-енд. Висока криміногенна напруженість відзначається також у містах: Ліверпуль, Манчестер, Бірмінгем і Бредфорд.

Інтернет-сайт під назвою «Карта злочинності» розміщено у вільному доступі на офіційному домені поліції Великої Британії (https://maps.met.police.uk/). Крім самої карти з умовними позначеннями і зручною навігацією, на порталі розміщені аналітичні таблиці рівня злочинності та перелік найпоширеніших правопорушень у кожному з регіонів країни, контакти для повідомлення поліції про злочин.

Санітарно-епідемічний стан країни - задовільний. Вода в кранах цілком придатна для вживання. У Сполученому Королівстві здійснюється державний контроль за якістю і безпекою харчових продуктів.

Відзначається висока кількість серцево-судинних захворювань. В останні роки зросло число хворих на туберкульоз, венеричні хвороби. Великий відсоток вірусних захворювань.

Інформація щодо вжиття протиепідемічних заходів для запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) на території Сполученого Королівства є за цими лінками:

https://www.gov.uk/coronavirus

https://www.gov.uk/guidance/coronavirus-covid-19-information-for-the-public

На території Сполученого Королівства діє єдиний номер Пожежної служби, Швидкої медичної допомоги та Поліції999 (у разі надзвичайної ситуації).

Слід телефонувати 101, якщо необхідно зв'язатися з місцевим органом поліції з питань отримання консультації щодо запобігання злочину або повідомлення про злочин, який не потребує термінового втручання компетентних органів, наприклад:

крадіжка авто;

пошкодження майна;

надання інформації про злочин у вашому районі (місці перебування);

повідомлення про ДТП.

При скоєнні ДТП з нанесенням шкоди іншому транспортному засобу водій зобов'язаний зупинитися і надати потерпілому свої дані (П.І.Б., адресу місця проживання), дані власника автомобіля та установчі дані страхового полісу авто. Якщо водій, який завдав збитків, не бажає надавати потерпілому вказану інформацію, необхідно повідомити про це в поліцію (101) з метою документування факту ДТП;

 Практика оформлення tax free.

Іноземні громадяни, які приїжджають до Сполученого Королівства, мають право повернути ПДВ на товари, що придбані під час перебування у країні і вивозяться за її межі.

На повернення ПДВ мають право громадяни України, які приїжджають з короткостроковим візитом та не мають постійного резидентства в межах Сполученого Королівства, і залишають країну не пізніше, ніж через три місяці після придбання товарів, при наявності самих товарів, чеків встановленого зразка про їх оплату та заплановане вивезення з країни, а також заповнену форми на повернення ПДВ на митному контролі при виїзді.

Товари, на які поширюється право повернення ПДВ, повинні бути придбані в магазинах, що працюють за схемою VAT Retail Export Scheme (роздрібного продажу товарів без ПДВ).

Електрична напруга в мережі становить 230 В, 50 Гц. Для використання дрібних побутових приладів може знадобитися адаптер для плоских електричних розеток з 3 отворами і круглих з 2 отворами.

Наявність мобільного зв'язку. Мобільний зв'язок у Великій Британії - двох видів: «Pay as you go» і так званий «Contract». У першому випадку підключення здійснюється без підписання контракту, баланс поповнюється за допомогою при потребі. У другому випадку підписується, як мінімум, 12-місячний контракт і дзвінки оплачуються щомісяця. Оператори мобільного зв'язку у Сполученому Королівстві: T-Mobile, Vodafone, Orange, O2, Three, Virgin, Lebara.

Посольство України в Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії:

Адреса: 60 Holland Park, London W11 3SJ. Телефон: +44-20-7727-6312

Консульський відділ за адресою: 78 Kensington Park Road, London W11 2PL

Номер телефону: +44-20-7243-8923, +44-20-7727-3567

Гаряча лінія Посольства: +44-20-7792-5723; +44-75-5348-3628.

Email: [email protected]

Веб-сайт: https://uk.mfa.gov.ua/

 

Консульство України в Единбурзі:

Адреса: 8 Windsor Street, Edinburgh EH7 5JR

Номер телефону: +44 131 556 00 23

Гаряча лінія: +44-74-2329-0618

Email: [email protected]

Веб-сайт: https://edinburgh.mfa.gov.ua/

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux