• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Міжпарламентський діалог
Опубліковано 28 квітня 2020 року о 15:27

Українсько-британський міжпарламентський діалог було започатковано у 1993 році візитом до Лондона делегації ВР України на чолі з її Головою Іваном Плющем. У відповідь британська парламентська делегація на чолі з лордом Хау Аберавонським відвідала Україну у 1994 році, маючи на меті знайомство з Україною та ознайомлення з роботою Верховної Ради.

На сьогоднішній день представники Парламентів обох країн активно взаємодіють у рамках міжпарламентських органів таких міжнародних організацій як ОБСЄ, Рада Європи, НАТО.

Важливого сприяння міжпарламентському діалогу між нашими країнами надає Багатопартійна парламентська група у зв’язках з Україною, яка була створена у Парламенті Великої Британії у січні 1992 року. Основною метою її діяльності є сприяння розвитку двосторонніх відносин між Великою Британією та Україною.

До складу групи входять представники усіх політичних сил, представлених в обох палат Парламенту ВБ.

До 14 лютого 2020 року Головою Групи був депутат-консерватор Джон Віттінгдейл, який після призначення Державним міністром з питань медіа, культури та спорту склав свої обов’язки Голови Групи дружби. 2 червня 2020 року новим Головою Групи дружби з Україною став депутат від правлячої Консервативної партії Марк Прітчард.

8 жовтня 2020 року в рамках офіційного візиту Президента України В.О.Зеленського до ВБ відбулася зустріч Президента України В.О.Зеленського зі спікером Палати громад британського Парламенту Л.Гойлом, в якій взяли участь голови українсько-британських міжпарламентських груп дружби. 

19 травня 2020 року відбулась онлайн-зустріч «Українсько-британський міжпарламентський діалог: зовнішньополітичний вимір», участь у якій взяли близько 20 депутатів – членів двосторонніх Груп дружби в українському та британському парламентах.

24-26 лютого 2020 року ВБ з візитом відвідав Голова Комітету ВР України з питань гуманітарної та інформаційної політики О.В.Ткаченко.

10-15 жовтня 2019 року ВБ відвідала Постійна делегація ВР України у Парламентській асамблеї НАТО для участі у 65-й щорічній сесії НАТО. У рамках візиту відбулася низка зустрічей українських народних депутатів з британськими колегами.

23 серпня 2019 року Указом Президента України №622/2019 за вагомий особистий внесок у зміцнення міжнародного авторитету України, розвиток міждержавного співробітництва, плідну громадську діяльність було нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ ступеня трьох членів багатопартійної парламентської групи у зв’язках з Україною: Дж.Віттінгдейла, П.Летем, С.Мак-Дональда.

У березні-квітні та липні 2019 року британські парламентарі перебували в Україні в якості міжнародних спостерігачів за президентськими та парламентськими виборами у складі делегацій ПАРЄ (президентські вибори) та ПА ОБСЄ (президентські та парламентські вибори).

У жовтні 2018 р. народний депутат Н.Кацер-Бучковська взяла участь у сесії з питань боротьби з російською дезінформацією проти України в рамках річного з’їзду Шотландської національної партії (м.Глазго).

17 вересня 2018 р. Україну відвідала делегація британських депутатів від Шотландської національної партії (SNP).

12-15 червня 2018 року відбувся робочий візит до Великої Британії Голови ВР України А.В.Парубія.

17-21 травня 2018 року Київ та підконтрольні Уряду України райони Донбасу відвідала делегація британських парламентарів з числа Шотландської національної партії.

8-9 травня 2018 року ВБ відвідала Перший заступник Голови ВР України І.В.Геращенко, яка провела зустрічі у Форін Офісі, а також зустрілася з Головою Комітету у закордонних справах Парламенту ВБ.

У контексті 4-ї річниці тимчасової окупації Криму 13-15 березня 2018 року ВБ відвідала делегація лідерів кримськотатарського народу на чолі з народним депутатом України М.Джемільовим.

26 лютого-2 березня 2018 року в рамках програми розвитку міжпарламентських зв’язків НУО «Вестмінстерська фундація за демократію» ВБ відвідала делегація Комітету з питань бюджету ВРУ.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux