• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Політичні відносини між Україною та Великою Британією
Опубліковано 13 січня 2020 року о 22:18

Дипломатичні відносини між Україною та Великою Британією встановлені 10 січня 1992 року. Посольство України в Сполученому Королівстві розпочало свою роботу у вересні 1992 року. У тому ж році було відкрито Посольство Великої Британії в Україні.

Президенти України чотири рази здійснювали офіційні візити до Великої Британії – у лютому 1993 року, грудні 1995 року, квітні 2017 року та жовтні 2020 року. Прем’єр-міністр Великої Британії відвідав Україну у квітні 1996 року. Прем'єр-міністри України перебували з візитами у Великій Британії чотири рази, останній з яких відбувся у листопаді 2019 року. Голова Верховної Ради України відвідав з візитом Велику Британію (Англію та Шотландію) у червні 2018 року.

З моменту «революції гідності» та здійснення російської агресії проти України в 2014 році Сполучене Королівство активно виступило на підтримку нашої держави. Британія ініціювала та підтримала міжнародні санкції проти Росії за агресію в Україні та окупацію АР Крим, у тому числі виключення РФ з Групи восьми. Велика Британія продовжує надавати активне сприяння Україні у захисті національного суверенітету та територіальної цілісності на майданчиках таких міжнародних організацій як ООН, ОБСЄ, НАТО, РЄ, ЄС, ЮНЕСКО. Після виходу з ЄС у січні 2020 року, Велика Британія розпочала розробку власної санкційної політики, спираючись на досвід тісної співпраці з іншими партнерами щодо європейських пакетів санкцій проти Росії впродовж останніх шести років.

8 жовтня 2020 року у Лондоні Президент України Володимир Зеленський і Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон підписали Угоду про політичне співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії. 

7-8 жовтня 2020 року - офіційний візит Президента України В.О.Зеленського до Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

9 січня 2020 року - телефонна розмова Президента України В.О.Зеленського з Прем’єр-міністром ВБ Б.Джонсоном.

5 та 22 серпня 2019 року – телефонні розмови Президента України В.О.Зеленського з Прем’єр-міністром ВБ Б.Джонсоном.

23 квітня 2019 року – телефонна розмова новообраного Президента України В.О.Зеленського з Прем’єр-міністром ВБ Т.Мей.

25 вересня 2018 року – робоча зустріч Президента України П.О.Порошенка з Прем’єр-міністром ВБ Т.Мей в рамках сесії ГА ООН.

11 липня 2018 року – робоча зустріч Президента України П.О.Порошенка з Прем’єр-міністром ВБ Т.Мей в рамках Брюссельського саміту НАТО.

12-15 червня 2018 року – робочий візит до Великої Британії Голови ВР України А.В.Парубія.

24 травня та 11 квітня 2018 року – телефонні розмови Президента України П.О.Порошенка з Прем’єр-міністром ВБ Т.Мей.

17 лютого 2018 року – робоча зустріч Президента України П.О.Порошенка та Прем’єр-міністра Великої Британії Т.Мей в рамках Мюнхенського безпекового форуму.

25 січня 2018 року – робоча зустріч Президента України П.О.Порошенка та Прем’єр-міністра Великої Британії Т.Мей в рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

14 травня 2020 року – телефонна розмова Міністра закордонних справ України Д.І.Кулеби з Парламентським заступником Держсекретаря у закордонних справах і справах Співдружності націй Великої Британії з питань Європейського сусідства та Америки В.Мортон.

22 січня 2020 року – телефонна розмова Міністра закордонних справ України В.В.Пристайка з Державним Міністром у справах Європи та Америки Форін Офісу К.Пінчером.

15-16 січня 2020 року – робочий візит Міністра закордонних справ України В.В.Пристайка до Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії з метою участі у зустрічі на рівні міністрів закордонних справ в рамках Міжнародної групи з координації та реагування для сімей жертв катастрофи в Ірані літака "Міжнародних авіаліній України".

2-4 грудня 2019 року - робочий візит Міністра закордонних справ України В.В.Пристайка до Великої Британії.

12-14 вересня 2019 року – робочий візит в Україну Державного Міністра у справах Європи та Америки Форін Офісу К.Пінчера.

29 листопада 2018 року – телефонна розмова Міністра закордонних справ  України П.А.Клімкіна з Державним секретарем у закордонних справах ВБ Дж.Хантом.

15 жовтня 2018 року - зустріч Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна з Державним секретарем у закордонних справах ВБ Дж.Хантом (м.Люксембург).

12 липня 2018 року – зустріч Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна з Державним секретарем у закордонних справах ВБ Дж.Хантом (м.Брюссель).

27 червня 2018 року – зустріч Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна з Державним секретарем у закордонних справах ВБ Б.Джонсоном (м.Копенгаген).

22 квітня 2018 року – зустріч Міністра закордонних справ  України П.А.Клімкіна з Державним секретарем у закордонних справах ВБ Б.Джонсоном в рамках зустрічі міністрів закордонних справ країн G7 (м.Торонто).

19 березня 2018 року – зустріч Міністра закордонних справ  України П.А.Клімкіна з Державним секретарем у закордонних справах ВБ Б.Джонсоном в рамках міністерського засідання «Друзі України в ЄС + Україна» (м.Брюссель).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux