• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Українські вибори будуть гарячими, але очевидно, що жоден відкрито проросійський кандидат не виграє, – Іванна Климпуш-Цинцадзе в Лондоні
Опубліковано 09 жовтня 2018 року о 12:28

Українські вибори будуть гарячими, але очевидно, що жоден відкрито проросійський кандидат не виграє. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе на панельній дискусії безпекового дня Українського тижня у Лондоні на тему «Гібридна війна в Росії: від України до Великої Британії – загальні загрози та необхідність спільних дій» («Russia’s Hybrid War from Ukraine to the UK»).

Вона нагадала, що 2019 рік – це рік виборів в Україні та ЄС, а також рік Brexit. Вона впевнена щодо безперспективності спроб виграти вибори проросійським кандидатом, проте зазначила, що не впевнена щодо такої ж ситуації у країнах ЄС.

Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що ЄС ніколи не зіштовхувався з ворогом настільки потужним, мотивованим і здатним, як РФ: «Проте деякі члени ЄС все ще сумніваються, чи слід розглядати Росію як ворога, тоді як Росія ухвалила це рішення давно. Інакше кажучи, Москва веде неоголошену війну в демократичній Європі, руйнуючи її силу, знижуючи єдність, здійснюючи прямі та непрямі напади».

Віце-прем`єр-міністр окреслила основні небезпечні тенденції сучасності: речі, які раніше були самоочевидними, втрачають цінність і навіть вироджуються. «Демократія потрапляє в руки популістів. Свобода преси – до рук маніпуляторів. Це час історичного виклику та політичного адреналіну. Це час боротьби, де важливий кожен голос, кожна ідея та кожний крок», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

На її думку, Захід у відносинах з Росією рухається в колі «війна-засудження-санкції-перезавантаження-війна». «Поки Європа рухається в цьому порочному колі – час працює проти неї», - зазначила Віце-прем'єр-міністр.

За словами Віце-прем`єр-міністра, основний метод ведення гібридної війни РФ базується на принципах: «Навіщо фізично когось підкорювати, якщо ти можеш просто потрапити в його голову? Навіщо доводити правду, якщо правди не існує?» Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що ера соціальних медіа відкрила прямий доступ до колективної свідомості цілих націй. Ніхто не був таким швидким та ефективним у використанні цього доступу, як Росія. «У Facebook і Twitter вона почувається, як риба у воді. Рейтинги, підписки, лайки і перегляди маніпулюються. Подумайте, що це означає для глобального політичного дискурсу! Факти втрачають привабливість. Істину замінюють пост-правдою. Слова втрачають сенс. Це глобальна загроза. Загроза, на яку потрібно виробити спільну, ефективну та дієву відповідь», – заявила Віце-прем`єр-міністр.

Вона підкреслила, що Україна, як і Велика Британія, розуміє, що Євросоюзу дедалі складніше зберігати європейську єдність щодо протидії Росії. Вона наголосила, що високо цінує британську допомогу Україні та вітає стійку позицію щодо агресивних дій Росії.

«Ми вдячні за допомогу Великій Британії у зміцненні державної стійкості та державного управління, трансформації системи національної оборони, навчанні військових та державних службовців, зміцненні здатності протистояти інформаційним та кібератакам. Україна та Велика Британія несуть спільну відповідальність за те, щоб російська агресія не залишилася без відповіді. Кремль не повинен лишитися безкарним», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона також закликала Велику Британію спільно працювати над виробленням міжнародних процедур та правил для запобігання та протидії новим загрозам, а також посилити дієвість міжнародних організацій, таких як ООН, Рада Європи, ОБСЄ для протидії підривній діяльності з боку Росії.

Окрім цього, Віце-прем`єр-міністр наголосила на тому, що Україна вбачає в НАТО організацію, що вже довела свою ефективність у цій боротьбі, а тому необхідно надалі посилювати спроможності Альянсу, а Україні – нарощувати свою ефективну взаємодію з ним.

https://www.kmu.gov.ua/ua/news/ukrayinski-vibori-budut-garyachimi-ale-ochevidno-shcho-zhoden-vidkrito-prorosijskij-kandidat-ne-vigraye-ivanna-klimpush-cincadze-v-londoni 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux