• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Торгівля та інвестиції
Опубліковано 29 січня 2024 року о 05:15

Торговельно-економічне співробітництво України та Великої Британії у 2023р. продовжило розвиватись в умовах прямого впливу російської агресії проти нашої держави. Відбулись зміни у структурі товарного експорту, унаслідок чого чорні метали були витіснені з топ-позицій, що суттєво позначилось на обсягах торгівлі та формуванні негативного сальдо обсягом більше 400 млн доларів США.

За даними Департаменту з питань бізнесу та торгівлі Великої Британії, загальний обсяг торгівлі товарами та послугами (експорт та імпорт) між Сполученим Королівством та Україною за період ІІІ кв. 2022 – ІІ кв. 2023 становив 1,5 мільярда фунтів стерлінгів, що на 26,5% (або 532 мільйона фунтів стерлінгів) менше ніж за відповідний період 2021/2022рр.

Загальний експорт Великої Британії в Україну за вказаний період склав 966 мільйонів фунтів стерлінгів (зниження на 7,3% порівняно відповідним періодом 2021/2022рр.).

Загальний імпорт до Великої Британії з України за вказаний період склав 507 мільйонів фунтів стерлінгів (зниження на 47,4%).

Велика Британія історично не входить до переліку найбільших торгівельних партнерів України, традиційно займаючи орієнтовно 12-е місце у цьому списку. Україна, у свою чергу, за період ІІІ кв. 2022 – ІІ кв. 2023 посіла 76-е місце серед найбільших торгівельних партнерів Сполученого Королівства (0,1% від загального обсягу зовнішньої торгівлі Великої Британії).

Останні офіційні дані щодо інвестицій Великої Британії в Україну оновлювались у грудні 2021 року, і на той момент становили 4,1 млрд фунтів стерлінгів за період 2021 року. Втім, з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну 24 лютого 2022 року, Велика Британія вже виділила понад 3,8 млрд фунтів стерлінгів на допомогу Україні(2,3 млрд з них спрямовано на задоволення військових потреб України). Окрім того, Сполучене Королівство проводить активні заходи, спрямовані на забезпечення належних умов для роботи британських приватних компаній, які залучені до відбудови України.

Також у сфері економічного співробітництва була продовжена на один рік дія підписаної 4 травня 2022 р. Угоди № 1 між Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії та Україною. Цією угодою встановлені нульові тарифи та знято квоти на поставки товарів та послуг з України. Обмеження зняті на період 12 місяців, який може бути продовжений за згодою сторін.

Велика Британія також призупинила дію обмежувальних заходів щодо гарячекатаного прокату, що експортується з України. Зняття обмежень встановлено терміном на 9 місяців з 31 серпня 2022 р. до 30 травня 2023 р. Після вказаного терміну, на запит української сторони, його може бути продовжено до 21 місяця за додатковою рекомендацією Агенції з торговельного захисту Великої Британії.

15 листопада 2023 р. під час Web Summit, Міністерство цифрової трансформації України та Департамент бізнесу та торгівлі уряду Великої Британії підписали меморандум про створення технологічного мосту TechBridge між країнами для спільного втілення IT-проєктів. Відповідно до меморандуму очікується, що TechBridge сприятиме обміну досвідом між українськими і британськими технологічними компаніями, допоможе втіленню спільних масштабних проєктів, в тому числі з міжнародними партнерами. Крім того, завдяки участі у проєкті український бізнес, зокрема малий та середній, отримає більше можливостей для залучення інвестицій та участі в грантових програмах. Офіційний запуск платформи відбувся у січні 2024 року.

Обсяги фінансування Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) проектів в Україні за результатами 2022-2023 років сягнув рекордних 3,8 млрд. євро. Очікується продовження нарощування обсягів інвестнадходжень у 2024 році. Для цього, керівництвом ЄБРР схвалено резолюцію про збільшення загального капіталу банку на 4 млрд євро до 34 млрд євро. Додатковий капітал акціонерів буде використаний для забезпечення стійких інвестицій у реальну економіку України як у воєнний час (орієнтовно 1,5 млрд євро на рік), так і в період відновлення (близько 3 млрд євро на рік), а також допоможе підтримати пріоритети ЄБРР у всіх країнах, де він працює.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux