З 12 до 14 березня вперше на 48-му Лондонському книжковому ярмарку представлено національний стенд України, організований командою Українського інституту книги.
Візуальною основою українського стенду стали ілюстрації до книжки “Аґрафка” художників Романи Романишиної та Андрія Лесів, лауреатів премії Bologna Ragazzi Award 2018 року.
Офіційне відкриття стенду відбулося 12 березня о 17.00 за українським часом. Українську делегацію очолює Міністр культури Євген Нищук, який зазначив, що представлення національного стенду на такому престижному форумі є свідченням командної злагодженої роботи, як державних інституцій, так і представників української книговидавничої сфери.
«Вихід на світовий книжковий ярмарок у Лондоні - це ще один якісний крок для розвитку книжкової індустрії в Україні, до промоції українських авторів через переклади, через ілюстраторів, через видавців, зрештою, це промоція України», - говорить Міністр культури України Євген Нищук.
«Тут представлені всі країни світу, що є підтвердженням того, що ми на правильному шляху інвестиції розвитку національної книжкової галузі. Це також гарна можливість для новоствореного Інституту книги реалізовувати урядову політику розвитку книговидавництва і книгочитання України на міжнародному рівні. Така яскрава і красива презентація України є підтвердженням того, що ми працюємо в правильному напрямку. Стенд ще не відкрився, але привертає увагу багатьох відвідувачі,в тож очікуємо гарних результатів його роботи».
Загалом на Лондонському книжковому ярмарку Україну представляють 12 видавництв: “А-ба-ба-га-ла-ма-га”, “Видавництво Старого Лева”, “Наш Формат”, “Астра”, “BOOK CHEF”, “Фонтан казок”, “Каламар”, “КМ-Букс”, “Magenta”, “Nebo BookLab”, “Ранок”, “Самміт-книга”. Крім того, свої книжки на стенді презентує Інститут національної пам’яті та організація “Українсько-єврейська зустріч”. Також буде презентовано англомовну книгу-мандрівку Україною від видавництва “Книголав”.
Лондонський книжковий ярмарок - одна з найбільш масштабних міжнародних бізнес-подій книжкового світу, майданчик для переговорів, купівлі прав та демонстрації видавничих досягнень країн. За інформацією організаторів, на 48-му Лондонському книжковому ярмарку очікується понад 1700 учасників та понад 25 000 відвідувачів. За три дні відбудеться понад 200 освітніх семінарів, воркшопів та демонстрацій. На конференції Quantum говоритимуть про нон-фікшн, самвидав, штучний інтелект, голосових помічників для вибору книжок, а також розширення аудиторії та нові бізнес-моделі. У фокусі виставки - книжковий ринок Індонезії.
http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245465946&cat_id=244913751