• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства у зв’язку із незаконною підготовкою виборів Президента Російської Федерації на тимчасово окупованій частині території України - в АР Крим та Севастополі
Опубліковано 01 березня 2018 року о 19:24

Звернення

Верховної Ради України до міжнародного співтовариства

у зв’язку із незаконною підготовкою виборів

Президента Російської Федерації

на тимчасово окупованій частині території України

-                     в АР Крим та Севастополі

 

          18 березня 2014 року Російська Федерація незаконно анексувала Автономну Республіку Крим та місто Севастополь.

Упродовж чотирьох років Російська Федерація чинить злочин агресії проти України і здійснює окупацію частини її території.

Росія розгорнула репресії проти мирного населення окупованих Криму і Донбасу, включаючи численні незаконні арешти, викрадення, вбивства, тортури і переміщення людей.

          Невизнання легітимності та засудження дій російського агресора з вимогою відновити територіальну цілісність України відображено у рішеннях Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй, Європейського Союзу, НАТО, інших міжнародних організацій, а також в ухвалах національних урядів.

          Продовжуючи зухвало порушувати Статут ООН, основоположні норми міжнародного права, російські власті планують провести 18 березня 2018 року вибори Президента Російської Федерації на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

          Свідомо обрана дата 18 березня показово підкреслює цинічний,  реваншистський та агресивний настрій Кремля.

          Такі наміри розглядаємо як замах проти суверенітету України та свідомий виклик міжнародному співтовариству і нашим партнерам, включно з державами-підписантами Меморандуму про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї в 1994 році.

          Проведення виборів Президента Російської Федерації на тимчасово окупованій території України є незаконним, а отже, унеможливлює визнання їхніх результатів.

Нагадаємо також, що ці так звані «вибори» були призначені нелегітимним парламентом Росії, «обраним» із врахуванням незаконного голосування в Криму у 2016 році. Підкреслюємо, що Україна не визнає легітимності ані самих незаконно сформованих «Федеральних Зборів» Російської Федерації, ані їхніх рішень.

          Звертаючись до Ради Безпеки та Генеральної Асамблеї ООН, ОБСЄ, Європейського Союзу, НАТО, інших міжнародних організацій, парламентських асамблей, іноземних парламентів та урядів, ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ закликає:

 1. Застосувати всі належні засоби, щоб застерегти органи влади та окупаційну адміністрацію Російської Федерації від проведення виборів Президента Російської Федерації на тимчасово окупованій території України – Автономній Республіці Крим та місті Севастополі.
 2. У разі проведення голосування на тимчасово окупованій частині території України, не визнавати легітимності виборів Президента Російської Федерації 18 березня 2018 року та його подальших рішень, виходячи із загального принципу права («Jus ex injuria non oritur» – право не може виникнути з правопорушення).
 3. Не допустити жодних дій, які б могли заохотити органи влади та окупаційну адміністрацію Російської Федерації до порушення суверенітету України, а також прав і свобод людини на тимчасово окупованій частині її території, а в разі таких дій – застосувати додаткові санкції проти представників органів влади та окупаційної адміністрації Російської Федерації.
 4. Посилити спільні зусилля, щоб змусити Російську Федерацію забезпечити доступ міжнародних спостерігачів на окупований Кримський півострів для моніторингу порушень прав людей та організації допомоги жертвам репресій.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux