25 листопада в рамках сесії Комітету з безпеки на морі Міжнародної морської організації (ІМО) в Лондоні за результатами розгляду документа «Безпека та охорона навігації у північно-східній частині Чорного моря», внесеного Україною та Грузією, було ухвалено рішення розпочати моніторинг ситуації з безпекою навігації в цій частині Чорного моря.
У своєму виступі на засіданні комітету ІМО українська делегація наголосила, що з огляду на триваючу незаконну окупацію Росією Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, права України як прибережної держави в прилеглих до Криму морських зонах в Чорному морі та Керченській протоці були порушені та узурповані державою-агресором. Це призвело до серйозних наслідків у частині виконання Україною своїх міжнародних зобов’язань стосовно забезпечення безпеки навігації, захисту морського середовища, пошуково-рятувальних операцій у регіоні Чорного моря. Північно-східна частина Чорного моря фактично перетворилася в «сіру зону» для міжнародного судноплавства, що підтверджується кількістю морських аварій та інцидентів, які трапилися в прилеглих до Криму морських зонах лише з початку цього року.
Делегація РФ очікувано апелювала до політичного характеру українсько-грузинського документа, намагаючись зняти його розгляд з порядку денного.
Водночас, переважна більшість делегацій, які взяли участь у обговоренні, засудили незаконну анексію Криму Російською Федерацією та розділили стурбованість української сторони стосовно наявних загроз безпеці навігації в цій частині Чорного моря.
Таким чином, вперше питання безпеки навігації у північно-східній частині Чорного моря, зокрема в прилеглих до Криму морських зонах та Керченській протоці, стане предметом окремої уваги з боку зазначеної спеціалізованої установи ООН.