Посольство України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії

Київ 16:30

Правила участі у тендерах на території Великої Британії

Тендерне законодавство Великої Британії (Правила щодо державних контрактів від 2015 року - Public Contracts Regulations 2015) встановлює низку вимог до державних органів та приватних підприємств, що організовують тендер (перелік таких вимог міститься за посиланням - http://eur-lex.europa.eu).

Незалежно від виду тендеру, відкритого чи за спеціальним запрошенням, організатори та учасники зобов’язані чітко дотримуватися правил оформлення тендерної документації, забезпечення прозорості під час організації та проведення торгів. Зокрема, при розміщенні інформації про тендер, у випадку з державними організаціями, має бути забезпечено максимальний рівень публічного доступу. Всі сторони мають дотримуватися правил ділової етики, що регламентовано у законі Великої Британії "Про компанії" від 2006 року - Companies Act 2006 та не допускати хабарництва.

Для того, щоб покращити свої шанси на перемогу у тендері, компанії, що подають заявку на участь, мають дотримуватися вимог, зазначених у тендерній документації, об’єктивно оцінити свої технічні можливості та наявність необхідного досвіду, оцінити витрати, пов’язані з оформленням заявки та виконанням подальших зобов’язань, підготувати належним чином тендерні документи, а також спрогнозувати наскільки виконання контрактних зобов’язань вплине на поточну роботу підприємства.

Крім цього, важливим елементом перемоги у тендері є вчасна та першочергова подача своєї заявки на участь у тендері, для чого потрібно постійно відстежувати спеціалізовані інформаційні ресурси, де можуть бути опубліковані оголошення про проведення тендерів.

В британському законодавстві чітко прописані кваліфікаційні вимоги, які висуваються до учасників тендерів (ст.58 Public Contracts Regulations 2015). Зокрема, такі вимоги поділяються на три основні групи:

- спроможність учасника здійснювати наразі свою професійну діяльність (зокрема, організатор тендеру може висунути вимогу до заявника щодо підтвердження факту перебування останнього в спеціальному галузевому чи торговому реєстрі країни, де зареєстрована компанія;

- підтвердження економічного та фінансового стану учасника (зокрема, висунення вимог щодо мінімального обсягу річного обороту компанії, відповідного рівня співвідношення між активами та зобов’язаннями учасника, забезпечення належного страхування професійної відповідальності тощо);

- доведення технічних та професійних спроможностей учасника  (зокрема, висунення вимог щодо наявності достатньої кількості людських та технічних ресурсів для належного виконання контракту, наявність у компанії відповідного досвіду з виконання такого роду замовлень та ін.).

Організатор тендеру також може встановлювати додаткові спеціальні умови, що стосуються оцінки виконання конкретного договору. Такі вимоги можуть включати в себе певні економічні, інноваційні, екологічні чи соціальні вимоги.

У Великій Британії основним інформаційним ресурсом щодо тендерів, які організовуються зокрема державними установами, є "Contract Finder Archive". Загальноєвропейським ресурсом для публікації тендерних оголошень є "Ted - tenders electronic daily".