Посольство України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії

Київ 16:32

Реєстрація та порядок діяльності представництв іноземних компаній у Великій Британії

Відповідно до чинного законодавства Великої Британії кожна зарубіжна компанія, яка планує заснувати філію або представництво на території країни,  має щонайменше за місяць зареєструвати своє представництво у спеціальному реєстрі компаній «Companies House».

Для цього компанія має заповнити та надати до Державного реєстру реєстраційну форму для компанії-нерезидента «OS IN01», установчі документи підприємства з перекладом на англійську мову та завірені керівництвом компанії,  копію останньої бухгалтерської звітності, перевіреної національним аудитором та підготовленої у відповідності до законодавства країни підприємства, а також сплатити реєстраційний збір у розмірі 20 фунтів стерлінгів.

При реєстрації компанії на території Великої Британії діють поширені в Європі обмеження по відношенню до назви компанії, які забороняють використовувати ненормативну лексику, ряд символів, назви, що імітують інші зареєстровані компанії тощо. Зареєстрована назва має вказуватися на офісі філії компанії, всіх її листах та фінансових документах, що циркулюють на території Великої Британії.

Після проходження процесу реєстрації представництво та материнська компанія мають регулярно повідомляти державному реєстру компаній у випадку будь-яких змін до інформації, наданої під час реєстрації. Зокрема, це включає: зміни у керівному складі компанії, зміна юридичної адреси або діяльності представництва у Великій Британії, зміни у інформації про директорів, секретарів та інші суттєві зміни.

Якщо законодавство країни, з якої походить компанія, вимагає регулярно готувати та розкривати для публічного доступу бухгалтерську звітність, то вона,  відповідно, повинна передаватися і до державного реєстру компаній Великої Британії впродовж 3-х місяців з дати їх підготовки у країні походження.

Бухгалтерська звітність повинна включати рахунки компанії за звітний фінансовий рік, річний директорський звіт, а також звіт про перевірку аудитора. Документи надаються у супроводі форми «OS AA01», в якій вказується за яким законодавством та стандартами підготовлені вищезазначені документи, хто проводив аудит та за якими принципами, а також подібного роду інформація із  завіреним перекладом англійською мовою. Потрібно також сплатити реєстраційний збір у розмірі 20 фунтів стерлінгів.

Законодавство, що регулює реєстрацію компаній-нерезидентів:

- Закон про підприємства, 2002 р. (Enterprise Act 2002);

- Закон про конкуренцію, 1998 р. (Competition Act 1998);

- Закон про регулювання компаній-нерезидентів, 2009 р. (The Overseas Companies Regulations 2009/1801);

- Закон про регулювання компаній-нерезидентів, 2009 р. (The Overseas Companies Regulations 2009/1917);

- Закон про регулювання компаній-нерезидентів, 2011 р.  (The Overseas Companies Regulations 2011);

- Закон про компанії, 2006 р. (The Companies Act 2006);

- Закон про назви компаній, 2009 р. (The Company and Business Names (Miscellaneous Provisions) Regulations 2009).

Чинне законодавство Великої Британії (Закон про виконання митного та акцизного контролю від 1979 року, Customs and Excise Management Act 1979) не передбачає обліку Державним управлінням Великої Британії з податкових і митних зборів (Her Majesty's Revenue and Customs, HMRC) суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, що здійснюють переміщення товарів через митний кордон.

Якщо іноземна компанія закриває своє представництво, яке зареєстроване в Реєстраційній палаті Великої Британії, вона повинна подати  "Повідомлення про закриття британського представництва іноземної компанії» (форма OS DS01). Як тільки цей документ буде зареєстрований Реєстраційною палатою, компанія більше не зобов'язана надавати звітні документи.

Процедура банкрутства іноземних компаній викладена за наступним інтернет-посиланням: https://www.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/415663/GP01_Overseas_companies.pdf