Посольство України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії

Київ 16:37

Бізнес-клімат Великої Британії

Велика Британія на сьогодні знаходиться на 8-му місті за рейтингом Світового Банку щодо спрощених процедур заснування компанії та ведення бізнесу на її території. Зокрема, на відкриття бізнесу у Великій Британії в середньому витрачається 12 календарних днів (11-ть днів - у країнах-членах Організації економічного співробітництва та розвитку). Входить у десятку найбільших товаровиробників і є другим найбільшим у світі експортером у сфері послуг.

Незважаючи на значну зовнішню заборгованість країни, агентства кредитного рейтингу класифікують державну кредитоспроможність Великої Британії на рівні «потрійне А». Середній рівень безробіття у Великобританії нижче, ніж у більшості країн Єврозони .

Сполучене Королівство має добре розвинену інфраструктуру та фізичний доступ до ринків Європи, передусім, через надводний транспорт, пряме залізничне сполучення з Францією, а також розвинену трубопровідну мережу з багатьма країнами Європи (зокрема, з Нідерландами, Бельгією та Норвегією) з транспортування нафти та газу.

Сполучене Королівство також отримало в спадок, як одна з перших індустріалізованих країн, добре розвинений індустріальний сектор, що дозволяє країні залишатися одним з найбільших виробників інноваційної продукції. Компанії, що оперують у країні, активно залучають послуги високопрофесійних експертів у галузях інженерного проектування, аерокосмічної сфери, архітектури, біотехнологій,  фармацевтики тощо.

Велика Британія є одним із світових лідерів в області інновацій та є потужним центром підготовки високоспеціалізованих кадрів, зокрема, завдяки чотирьом університетам, які входять у першу десятку найкращих університетів в Європі і в світі. Країна займає друге місце після США у категорії рівня якості науково-дослідної бази та отримала найбільшу кількість Нобелівських премій у порівнянні з іншими країнами за винятком США.

Лондон є одним з основних ділових центрів світу, що робить його привабливим для міжнародного бізнесу та значно спрощує встановлення і розвиток контактів у сфері міжнародних ділових відносин.

У сфері надання фінансових, юридичних та інших бізнес-послуг Лондонський Сіті залишається ключовим міжнародним центром Великої Британії та є найбільшим світовим експортером фінансових послуг.

Членство Великої Британії в ЄС забезпечує компаніям, розташованим у Великій Британії, легкий доступ до найбільшого у світі єдиного ринку, що нараховує близько п'ятисот мільйонів споживачів. Завдяки потужній інформаційній підтримці з боку Уряду (державні агентства UKTI та BIS), стабільній нормативно-правовій базі, що діє з 19-го століття, та незалежній судовій системі, кількість головних офісів, відкритих європейськими іноземними компаніями у Великій Британії, перевищує їх кількість в інших країнах Європи.

При цьому, спрощена система реєстрації бізнесу у Великій Британії, яка передбачає, зокрема, запровадження принципу єдиного вікна, можливість реєстрації як на підставі документів, що надані в паперовій та електронній формах, так і на підставі "модельного статуту", наявність великого розмаїття організаційно-правових форм юридичних осіб, створює сприятливі умови для ведення бізнес-діяльності як на території Сполученого Королівства, так і за його межами.