Посольство України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії

Київ 16:27

Практичні поради для представників українського бізнесу щодо налагодження співробітництва з британськими компаніями

З 1 січня 2016 р. запроваджено поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі (ПВЗВТ) між Україною та ЄС, яка створює умови для кращого доступу українських експортерів до ринку ЄС.

Нові можливості для українського бізнесу супроводжуються високим рівнем вимог ЄС щодо якості та безпеки продукції, а також конкурентоспроможності цін.

У цьому зв’язку Урядовим офісом з питань європейської інтеграції і ТПП України підготовлено компендіум "Енциклопедія з експорту до країн ЄС у рамках ПВЗВТ", який є довідником із правил, регламентів і В2В-можливостей для основних статей експорту України за галузями.

З електронною версією енциклопедії можна ознайомитися за посиланням: http://www.kmu.gov.ua/document/248800648/Ukraine%20Exporting%20to%20EU%20Encyclopaedia%20.pdf.

Для з’ясування перспектив експорту конкретного виду товарів/послуг до Великої Британії, в тому числі ознайомлення з інформацією щодо усіх необхідних митних процедур, можна скористатися місцевим урядовим інтернет-ресурсом "Imports and exports":

https://www.gov.uk/browse/business/imports-exports.

Для здійснення попереднього пошуку потенційних британських бізнес-партнерів, які оперують у конкретній економічній сфері, можна скористатися місцевим універсальним довідковим порталом "British Companies":

http://www.britishcompanies.co.uk.

У Великій Британії регулярно проходять міжнародні бізнес-форуми,  галузеві виставки та ярмарки. На цих заходах учасники можуть ознайомитися з потенціалом британського ринку, презентувати власну експортну продукцію та налагодити контакти з потенційними бізнес-партнерами. Інформація про такі міжнародні заходи міститься за такими джерелами:

http://www.exhibitions.co.uk/find-an-event

http://www.businessdesigncentre.co.uk/events

https://www.franchiseinfo.co.uk/exhibition/

У Великій Британії діє офіційний державний реєстр усіх компаній, зареєстрованих у Сполученому Королівстві - "CompaniesHouse":

https://www.gov.uk/government/organisations/companies-house

За цим урядовим інтернет-ресурсом можна в режимі он-лайн безкоштовно перевірити дані про діяльність британської компанії.