Посольство України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії

Київ 16:26

Політичні відносини між Україною та Великою Британією

Політичні відносини між Україною та Великою Британією

Дипломатичні відносини між Україною та Великою Британією встановлені 10 січня 1992 року. Посольство України в Сполученому Королівстві розпочало свою роботу у вересні 1992 року. У тому ж році було відкрито Посольство Великої Британії в Україні.

Сучасний стан двосторонніх українсько-британських відносин характеризується високим рівнем діалогу між сторонами у політичній, економічній, військовій та культурній сферах, у тому числі з питань реалізації євроінтеграційного курсу України. Сполучене Королівство є традиційно важливим економічним партнером для України, насамперед, в таких галузях, як інвестиційне співробітництво, банківсько-фінансова сфера, енергетична безпека.

До 2005 року Президенти України двічі здійснювали візити до Великої Британії – у лютому 1993 року та у грудні 1995 року. Прем’єр-міністр Великої Британії відвідав Україну у квітні 1996 року.

Події листопада-грудня 2004 року в Україні привернули значну увагу політичних кіл та широкої громадськості Великої Британії. Як наслідок, розвиток двосторонніх відносин між Києвом та Лондоном з 2005 року набув нової якісної динаміки.

Втім, складні внутрішньополітичні процеси в Україні після «помаранчевої революції» впродовж 2006-2007 років та зосередження британського політичного істеблішменту на власних внутрішньополітичних проблемах, позначилися на розвитку українсько-британського політичного діалогу, зокрема, зменшили інтенсивності контактів на високому рівні.

2008-2009 роки характеризувалися посиленням двосторонніх відносин та проведенням значної кількостю візитів на усіх рівнях. Зокрема, відбулися три візити Президента України до Великої Британії (травень, жовтень 2008 року, січень 2009 року) та візит Голови Верховної Ради України до Британії (жовтень 2009 року) тощо. За підсумками візиту в травні 2008 року Президента України до Великої Британії було ухвалено Спільну заяву, в якій задекларовано стратегічний характер українсько-британських відносин.

Зміни політичного керівництва України та Великої Британії за підсумками національних виборів у 2010 році не позначилися на принциповому характері двостороннього діалогу Києва та Лондона. Продовжувалися активні політичні контакти керівництва обох держав.

У січні 2011 року в рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі відбулася робоча зустріч Президента України та Прем’єр-міністра Великої Британії. У період 2010-2012 років також відбулася низка взаємних візитів керівників зовнішньополітичних відомств обох країн, а також робочий візит до Лондона Прем’єр-міністра України (27-28 липня). Водночас, 2012-2013 роки характеризувалися також певним сповільненням динаміки українсько-британських політичних відносин, насамперед політичного діалогу на найвищому рівні. Ця тенденція була обумовлена, передусім, негативними оцінками процесів демократичного розвитку в Україні.

Від початку російської агресії проти України в 2014 році Сполучене Королівство активно виступило на підтримку нашої держави. У цьому контексті офіційний Лондон реалізував низку санкцій та обмежувальних заходів в односторонньому та багатосторонньому форматах. Велика Британія надала та продовжує надавати активне сприяння Україні на майданчиках міжнародних організацій, таких як ООН (особливо, РБ ООН), ОБСЄ, НАТО, РЄ, ЄС, ЮНЕСКО. Активність політичного діалогу на найвищому та високому рівні піднялася на безпрецедентно високий рівень за усю історію двосторонніх відносин. З початку 2014 року відбулися: зустріч Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка з Державним секретарем у закордонних справах Вілямом Хейгом у рамках його візиту в Україну (3 березня), зустріч Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка з Прем’єр-міністром Великої Британії Девідом Кемероном у рамках Саміту ЄС у Брюсселі (6 березня), зустріч Президента України Петра Порошенка з Прем’єр-міністром Великої Британії Девідом Кемероном у рамках відзначення 70-ї річниці висадки військ антигітлерівської коаліції у Нормандії у 1944 році (6 червня), а також низка контактів на керівництва зовнішньополітичних відомств (3 березня, 1 квітня, 7 травня, 23 червня). У другому півріччі 2014 року слід відзначити робочий візит Президента України до Великої Британії для участі у заходах саміту НАТО (м.Ньюпорт 4-5 вересня), а також зустрічі Президента Петра Порошенка та Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка з Прем’єр-міністром Девідом Кемероном, у рамках засідань Ради ЄС 30 серпня та 69-тої сесії ГА ООН 25 вересня відповідно. 18-19 листопада Лондон відвідала з візитом дружина Президента України Марина Порошенко, за участю якої було проведено низку презентацій патронованих нею гуманітарних проектів.

Не менш динамічним у контексті двосторонніх відносин став 2015 рік. Президент Петро Порошенко підтримував постійний контакт з Прем’єром Девідом Кемероном. Зокрема, обидва президенти провели зустрічі у рамках 51-ї Мюнхенської конференції з питань безпеки (8.02.2015), засідання Ради ЄС у Брюсселі (12.02.2015), 70-ї сесії ГА ООН в Нью-Йорку (27.09.2015). Прем'єр-міністр України А.Яценюк також зустрівся з Прем'єр-міністром Д.Кемерона під час одноденного робочого візиту до Лондона (15.07.2015). Варто також відзначити робочий візит в Україну Державного секретаря у закордонних справах Філіпа Хаммонда (5.03.2015). Глава Форін Офісу зустрівся з Президентом Петром Порошенком, Головою Верховної Ради України Володимириром Гройсманом, Прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком та Міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним.  

8-9 липня 2016 року під час Варшавського саміту НАТО відбулися робочі зустрічі Президента України П.Порошенка та Прем’єр-міністра Великої Британії Д.Кемерона, а також Міністра закордонних справ України П.Клімкіна та його британського колеги В.Хеммонда.

2016 рік ознаменувався важливою для політичного життя Британії подією – 23 червня в країні був проведений загальнонаціональний референдум, за результатами якого британці висловилися за вихід Сполученого Королівства з ЄС. За результатами референдуму в липні відбулися зміни в Уряді ВБ. Незважаючи на першочергове приділення уваги питанням виходу Британії з Євросоюзу та виробленню моделі подальших відносин з ЄС, Україна та Велика Британія продовжують зберігати на високому рівні двосторонній політичний діалог.

Зокрема, Президент України П.Порошенко та новий Прем’єр-міністр Великої Британії Т.Мей провели телефонну розмову 1 серпня. Також відбулися робоча зустріч (1 вересня) та офіційний візит (14-15 вересня) новопризначеного Державного секретаря у закордонних справах ВБ Б.Джонсона до Києва. Міністр оборони України перебував з робочою поїздкою в Британії 7-8 вересня.

На сьогодні Сполучене Королівство залишається послідовним прихильником європейського курсу нашої держави, всебічно підтримуючи Україну у боротьбі з російською агресією.

 

Гуманітарна та технічна допомога Великої Британії

ВБ надає Україні гуманітарну та технічну допомогу як на двосторонній основі, так і в рамках міжнародних ініціатив.

Зокрема, Уряд ВБ оголосив про збільшення технічної допомоги Україні до 12 млн. фунтів стерлінгів в рамках діяльності Фонду ефективного управління на 2016/2017 фінансовий рік.

Проекти Фонду спрямовані на посилення верховенства права та реформування поліції/судової системи, лібералізації/модернізації енергетичного та банківського секторів, реформуванні податкової системи та поліпшення бізнес-середовища, проведення антикорупційних заходів та забезпечення незалежності ЗМІ. Частина з цих грошей спрямовується до Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Загальна технічна допомога, виділена Фондом у 2016 році (у тому числі кошти, виділені у 2015/2016  фінансовому році), вже склала 13,7 млн. фунтів стерлінгів.

В рамках Фонду запобігання конфліктів, сприяння стабільності і безпеки (підтримка діяльності місії ОБСЄ в Україні, сприяння в проведенні антикорупційних реформ, навчання українських військовослужбовців) Уряд ВБ виділив Україні 14,6 млн. фунтів стерлінгів, а також 6,8 млн. фунтів стерлінгів були виділені у якості адресної гуманітарної допомоги.

Важливим елементом британської військово-технічної допомоги Україні є збільшення у 2016 році кількості інструкторів для навчання підрозділів Збройних сил України до 100 військовослужбовців (у попередньому році – 75).

Крім того, Велика Британія бере участь у фінансуванні Трастових фондів НАТО з «управління та зв’язку» та «матеріально-технічного забезпечення та стандартизації», внесок до яких становить відповідно 400 тис. євро та 200 тис. євро.

У вересні 2016 року ВБ також оголосила про виділення додаткових 2 млн. фунтів для проекту в Україні в рамках «HALO Trust» (Hazardous Area Life-Support Organization) – британська благодійна некомерційна організація, що займається 

знешкодженням наземних мін та боєприпасів.

 

Хронологія двосторонніх українсько-британських політичних візитів

 

Дата

 

 

Місце зустрічі

 

Представники сторін

 

1992 р., 19 січня

Україна

Візит Державного Секретаря закордонних справ у справах Співдружності Великої Британії Д.Херда

1992 р., 15-16 вересня

Велика Британія

Візит-відповідь Міністра закордонних справ України А.Зленка

1993 р., 9-12 лютого

Велика Британія

Візит Президента України Л.Кравчука

1993 р., липень

Україна

Візит заступника міністра закордонних справ Великої Британії Д.Хогга

1993 р., 6-12 грудня

Велика Британія

Візит Голови Верховної Ради України І.Плюща

1994 р.,  24 травня

Україна

Візит Міністра закордонних справ та у справах Співдружності Великої Британії Д.Херда

1995 р., лютий

Велика Британія

Візит  Міністра оборони України В.Шмарова

1995 р., травень

Україна

Візит Міністра фінансів Великої Британії К.Кларка

1995 р., травень

Велика Британія

Візит Прем’єр-міністра України Є.Марчука

1995 р., 3-4 вересня

Україна

Візит Міністра закордонних справ Великої Британії М.Ріфкінда

1995 р., 26-27 вересня

Велика Британія

Візит Голови Адміністрації Президента України Д.Табачника

1995 р., 14 грудня

Велика Британія

Візит Президента України Л.Кучми

1996 р., 18 квітня

Україна

Візит Прем’єр-міністра Великої Британії Д.Мейджора

1996 р., 4-6 листопада

Україна

Візит Принца Уельського Чарльза

1996 р., 4-5 грудня

Велика Британія

Візит Міністра закордонних справ України Г.Удовенка

1997 р., липень

Мадрид, Іспанія

Зустріч Прем’єр-міністра Британії Т.Блера та Президента України Л.Кучми у ході Самміту НАТО

1998 р., червень

Україна

Візит заступника міністра закордонних справ та у справах Співдружності Великої Британії Д.Хендерсона

1999 р., 1-3 лютого

Велика Британія

Візит Міністра закордонних справ України Б.Тарасюка

2000 р., 11 квітня

Україна

Візит-відповідь Міністра закордонних справ Великої Британії Р.Кука

2000 р., 18-19 жовтня

Україна

Візит Спікера Палати громад Британського парламенту Б.Бутройда

2000 р., 14-15 лютого, 18-19 жовтня;

2001р.,

1 березня

Велика Британія

Візити Прем’єр-міністра України В.Ющенка

2001 р.,

16-17 жовтня

Україна

Візит заступника прем’єр-міністра Великої Британії Дж.Прескотта

2001 р.,

23-25 жовтня

Велика Британія

Візит Міністра закордонних справ України А.Зленка

2002 р., березень

Велика Британія

Візит Державного секретаря МЗС України Ю.Сергеєва

2002 р.,

25-26 вересня

Україна

Візит Держсекретаря у справах оборони Великої Британії Дж.Хуна

2003 р.,

2-3 квітня

Велика Британія

Візит Прем’єр-міністра України В.Януковича

2003 р.,

29 квітня – 1 травня

Велика Британія

Візит Голови Верховної Ради України В.Литвина

2004 р.,

12 січня

Велика Британія

Візит Міністра закордонних справ України К.Грищенка

2004 р.,

17 квітня

Афіни, Греція

Зустріч Президента України Л.Кучми з Міністром закордонних справ і у справах Співдружності Великої Британії Дж.Стро

2004 р.,

28 червня – 1 липня

Україна

Візит заступника голови Британсько-української парламентської групи Лорда Хау Аберавонського

2005 р.,

23 січня

Україна

Візит Міністра з питань Європи МЗС Великої Британії Д.МакШейна

2005 р.,

22 лютого

Брюссель, Бельгія

Зустріч Президента України В.Ющенка з Прем’єр-міністром Великої Британії Т.Блером

2008 р.,

14-15 травня,

6 жовтня;

2009 р.,

15 січня

Велика Британія

Візити Президента України В.Ющенка

2009 р.,

19-20 жовтня

Велика Британія

Візит Голови Верховної Ради України В.Литвина

2010 р.,

січень

Велика Британія

Візит Міністра закордонних справ України П.Порошенка

2010 р.,

24 травня

Сопот, Польща

Зустріч Міністра закордонних справ України К.Грищенка з Міністром Форін Офісу Великої Британії з питань Європи Д.Лідінгтоном у рамках неформальної зустрічі країн-учасниць ініціативи ЄС «Східне партнерство»

2010 р.,

6 вересня

Велика Британія

Робочий візит Міністра закордонних справ України К.Грищенка

2010 р.,

13-14 жовтня

Україна

Візит Міністра Форін Офісу Великої Британії з питань Європи Д.Лідінгтона

2010 р., листопад

Лісабон, Португалія

Зустріч Міністра закордонних справ України К.Грищенка з Державним секретарем Сполученого Королівства у закордонних справах та справах Співдружності В.Хейгом у рамках Самміту НАТО

2011 р.,

січень

Давос, Швейцарія

Зустріч Президента України В.Януковича та Прем’єр-міністра Великої Британії Д.Кемерона у рамках Всесвітнього економічного форуму

2011 р.,

15 квітня

Берлін, Німеччина

Зустріч Міністра закордонних справ України К. Грищенка з Державним секретарем Сполученого Королівства у закордонних справах та справах Співдружності В.Хейгом у рамках засідання Комісії Україна-НАТО

2012 р.,

8 лютого

Велика Британія

Візит Віце-прем’єр-міністра України Б.Колеснікова

2012 р.,

2-3 квітня

Велика Британія

Робочий візит Міністра закордонних справ України К.Грищенка

2012 р.,

2-4 квітня

Велика Британія

Візит Першого Віце-прем’єр-міністра України В.Хорошковського

2012 р.,

27-28 липня

Велика Британія

Візит Прем’єр-міністра України М.Азарова

2012 р.,

28-30 серпня

Велика Британія

Візит Віце-прем’єр-міністра України С.Тігіпка

2013 р.,

14-15 лютого

Велика Британія

Візит Міністра доходів і зборів України О.Клименка

2013 р.,

25-28 лютого

Велика Британія

Візит Голови Комітету Верховної Ради у закордонних справах В.Калюжного

2013 р.,

13 травня

Велика Британія

Робочий візит Міністра закордонних справ України Л.Кожари

2013 р.,

28-31 травня

Велика Британія

Візит Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини В.Лутковської

2013 р.,

22 липня

Брюссель, Бельгія

Зустріч Міністра закордонних справ України Л.Кожари з Державним секретарем Сполученого Королівства у закордонних справах та справах Співдружності В.Хейгом у рамках міністерського засідання «Східного партнерства»

2013 р.,

17-18 вересня

Україна

Робочий візит Міністра Форін Офісу Великої Британії з питань Європи Д.Лідінгтона

2013 р.,

31 жовтня

Велика Британія

Робочий візит Віце-прем’єр-міністра України К.Грищенка

2014 р.,

3 березня

Україна

Зустріч Прем’єр-міністра України А.Яценюка з Державним секретарем у закордонних справах В.Хейгом

2014 р.,

3 березня

Україна

Зустріч в.о. Міністра закордонних справ України А.Дещиці з Державним секретарем у закордонних справах В.Хейгом

2014 р.,

6 березня

Саміт ЄС у Брюсселі

Зустріч Прем’єр-міністра України А.Яценюка з Прем’єр-міністром Великої Британії Д.Кемероном

2014 р.,

1 квітня

Засідання Комісії Україна-НАТО

Зустріч в.о. Міністра закордонних справ України А.Дещиці з Державним секретарем у закордонних справах В.Хейгом

2014 р.,

7 травня

Україна

Зустріч в.о. Міністра закордонних справ України А.Дещиці з Державним секретарем у закордонних справах В.Хейгом

2014 р.,

6 червня

Франція (відзначення 70-ї річниці висадки військ антигітлерівської коаліції у Нормандії у 1944 році)

Зустріч Президента України П.Порошенка з Прем’єр-міністром Великої Британії Д.Кемероном

2014 р.,

23 червня

Засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС

Зустріч Міністра закордонних справ України П.Клімкіна з Державним секретарем у закордонних справах В.Хейгом.

2014 р.,

10 липня

Україна

Зустріч Міністра закордонних справ України П.Клімкіна з Міністром у справах Європи Д.Лідінгтоном.

2014 р.,

30 серпня

Засідання Ради ЄС

Зустріч Президента України П.Порошенка з Прем’єр-міністром Великої Британії Д.Кемероном.

2014 р.,

4-5 вересня

Велика Британія

Участь Президента України П.Порошенка у заходах саміту НАТО у м.Ньюпорт

2014 р.,

25 вересня

69 сесія ГА ООН

Зустріч Прем’єр-міністра України А.Яценюка з Прем’єр-міністром Великої Британії Д.Кемероном

2014 р.,

7 жовтня

Україна

Зустріч Президента України П.Порошенка з радником Прем’єр-міністра Великої Британії К.Дарроком

2015 р.,

27 січня

заходи з нагоди 70-ї річниці визволення концентраційного табору Аушвіц-Біркенау

Протокольна зустріч Президента України Петра Порошенка з Державним секретарем у закордонних справах Філіпа Хаммондом

2015 р.,

8 лютого

заходи у рамках 51-ї Мюнхенської конференції з питань безпеки

Зустріч Президента України Петра Порошенка з Прем’єр-міністром Великої Британії Девіда Кемероном

2015 р.,

12 лютого

засідання Ради ЄС у Брюсселі

Зустріч Президента України Петра Порошенка з Прем’єр-міністром Великої Британії Девідом Кемероном

2015 р.,

5 березня

Україна

Робочий візит в Україну Державного секретаря у закордонних справах Філіпа Хаммонда, у рамках якого проведено зустрічі з Президентом Петром Порошенком, Головою Верховної Ради України Володимиром Гройсманом, Прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком, Міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним.

2015 р.,

13 травня

засідання Комісії Україна-НАТО

Туреччина

Зустріч Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна з Державним секретарем у закордонних справах Ф.Хаммондом  

2015 р.,

19 травня

Телефонна розмова Президента України П.О.Порошенка з Прем’єр-міністром Великої Британії Д.Кемероном

2015 р.,

22 травня

Ризький саміт «Східного партнерства»

Латвія

Зустріч Президента України П.О.Порошенка з Прем’єр-міністром Великої Британії Д.Кемероном

2015 р.,

15 липня

Велика Британія

Зустріч Прем’єр-міністра України А.П.Яценюка з Прем’єр-міністром Великої Британії Д.Кемероном

2015 р.,

27 вересня

70-ї сесія ГА ООН

США

Зустріч Президента України П.О.Порошенка з Прем’єр-міністром Великої Британії Д.Кемероном

2015 р.,

8 жовтня

Україна

Зустріч Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна з Міністром Форін Офісу з питань Європи Д.Лідінгтоном

2015 р.,

3 грудня

засідання глав держав-членів ОБСЄ

Сербія

Зустріч Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна з Міністром Форін Офісу з питань Європи Д.Лідінгтоном

2016 р.,

10-11 лютого

Велика Британія

Робочий візит Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна.

2016 р.,

8 липня

Саміт НАТО

Польща

зустріч Президента України П.О.Порошенка з Прем’єр-міністром Великої Британії Д.Кемероном

2016 р.,

9 липня

Польща

Зустріч Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна з Державним секретарем у закордонних справах Ф.Хаммондом

2016 р.,

1 серпня

Телефонна розмова Президента України П.О.Порошенка з новопризначеним Прем’єр-міністром ВБ Т.Мей

2016 р.,

12 серпня

Телефонна розмова Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна з Державним секретарем у закордонних справах Б.Джонсоном

2016 р.,

1 вересня

Зустріч Міністрів закордонних справ країн-членів ОБСЄ

ФРН

Зустріч Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна з Державним секретарем у закордонних справах Б.Джонсоном

2016 р., 

14-15 вересня

Україна

Робочий візит Державного секретаря у закордонних справах Б.Джонсона

2017 р.,

18-19 квітня

Велика Британія

Офіційний візит Президента України П.Порошенко до Великої Британії

2017 р.,

05-07 липня

Велика Британія Візит Прем'єр-міністра України В.Гройсмана до Великої Британії

 

Українсько-британське міжпарламентське співробітництво

Українсько-британський міжпарламентський діалог було започатковано у 1993 році візитом до Лондона делегації ВРУ на чолі з її Головою Іваном Плющем. У відповідь британська парламентська делегація на чолі з лордом Хау Аберавонським відвідала Україну у 1994 році, маючи на меті знайомство з Україною та ознайомлення з роботою Верховної Ради. Сьогодні представники Парламентів обох країн активно взаємодіють у рамках парламентських органів міжнародних організацій – таких як ОБСЄ та Рада Європи.

Важливого сприяння міжпарламентському діалогу між нашими країнами надає Багатопартійна парламентська група у зв’язках з Україною, яка була створена у Парламенті Великої Британії у січні
1992 року. Основною метою її діяльності є сприяння розвитку двосторонніх відносин між Великою Британією та Україною. До складу групи увійшли представники Консервативної та Лейбористської партій Сполученого Королівства з обох палат Парламенту. У 2015 році Головою Групи обрано члена британського Парламенту від Консервативної партії Джеральда Ховарта.

22 вересня 2014 року делегація депутатів Європарламенту та Парламенту ВБ на чолі з Джоном Віттінгдейлом відвідала Україну з візитом. Джон Віттінгдейл також очолив делегацію британських парламентаріїв-членів Міжпарламентського союзу в Україну 16-18 лютого 2015 року.

18-20 лютого 2015 року Київ відвідала з візитом делегація британських парламентаріїв-членів Міжпарламентського союзу на чолі з Дж.Віттінгдейлом.

8-9 вересня 2015 року Лондон відвідала група депутатів Верховної Ради України, членів групи міжпарламентських зв’язків з Великою Британією у складі народних депутатів С.Заліщук, О.Рябчина, О.Скрипника, Н.Кацер-Бучковської.

20-23 жовтня 2015 року відбувся робочий візит Першого заступника Голови ВРУ А.Парубія до Лондона, у ході якого відбулися його зустрічі з Міністром у справах Європи Форін Офісу Д.Лідінгтоном, з Міністром з питань культури, медіа та спорту Д.Віттінгдейлом та з Головою Багатопартійної парламентської групи у зв’язках з Україною Дж.Ховартом.

22-23 лютого 2016 року група народних депутатів України в складі С.Лещенка, В.Пташник, О.Семерака, О.Рябчина та А.Шкрум відвідала Велику Британію. Візит був організований за сприяння британської неурядової організації The Henry Jackson Society та Посольства США у Великій Британії. Народні депутати України взяли участь в організованому Форін Офісом круглому столі за участю представників британських міністерств та відомств, які займаються тематикою України, зустрілись з Міністром у справах Європи Д.Лідінгтоном, членами Багатопартійної групи Парламенту Великої Британії у зв’язках з Україною на чолі з Дж.Ховардом, а також взяли участь у публічному заході в Парламенті ВБ «Ukraine and the EU: The Challenges and Opportunities of a Closer Political Relationship».

У рамках візиту О.Семерак взяв участь в експертному круглому столі в Королівському інституті міжнародних справ Chatham House, присвяченому питанню європейської інтеграції України.

22-25 березня 2016 року відбувся візит народного депутата України, Голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова до Великої Британії, під час якого були проведені зустрічі з представниками Форін Офісу, депутатами британського парламенту з багатопартійної парламентської групи у зв’язках з Україною.

25 квітня – 2 травня 2016 року Лондон відвідала група депутатів Верховної Ради України у складі Н.Кацер-Бучковської, С.Алексєєва, Ю.Левченка, О.Бабак та В.Галасюка.

18-22 липня 2016 року Лондон відвідала група депутатів Верховної Ради України на чолі з Віце-спікером ВРУ О.Сироїд.

5 - 6 жовтня та 1-3 листопада 2016 року Лондон відвідала народний депутат України Н.Савченко.

25 - 28 жовтня 2016 року народний депутат України Г.Немиря відвідав Лондон.

У 2016 році Україну з візитом відвідали Глава Багатопартійної парламентської групи у зв’язках з Україною Дж.Ховарт та члени Групи лорд Різбі та лорд Оксфорд (4-7 квітня, 15-17 вересня), депутат Д.Джаноглі (14 вересня), делегація Комітету у закордонних справах Парламенту ВБ (16-19 жовтня), яка також здійснила поїздку на схід України.