Посольство України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії

, Київ 02:45

Україна звернула увагу Міжнародної морської організації (ІМО) на провокативні дії Росії в морському пошуково-рятувальному районі України

22 лютого, 13:28

Спроба перешкоджання діяльності українського рятувального катера під час проведення в квітні 2017 року штатних навчань Морської пошуково-рятувальної служби України в морському пошуково-рятувальному районі України вчергове підтверджує повне ігнорування Росією усіх норм та принципів міжнародного права. Про це йдеться в документі України, представленому на 5-ій сесії Підкомітету з навігації, зв’язку, пошуку та рятування ІМО в Лондоні.

У своєму виступі представник України закликав Російську Федерацію вжити всіх можливих заходів для припинення міжнародно-протиправних діянь у морському пошуково-рятувальному районі України та надати належні запевнення і гарантії їх неповторення у майбутньому.

Також українська делегація окремо привернула увагу членів ІМО, що внаслідок незаконних односторонніх дій Російської Федерації компетентні органи України були змушені зупинити функціонування морських рятувально-координаційних підцентрів у Керчі та Севастополі, що збільшило навантаження на Державний морський рятувально-координаційний центр в Одесі.

За результатами обговорення країни ЄС засудили незаконну анексію Криму Російською Федерацією та в черговий раз закликали держави-члени ІМО продовжувати політику невизнання анексії Автономної Республіки Крим та м.Севастополь.