Посольство України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії

, Київ 15:27

Україна поінформувала Міжнародну морську організацію (ІМО) щодо ускладнень для пошуково-рятувальних операцій в північній частині Чорного моря, які виникли внаслідок тимчасової окупації Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та м. Севастополь

13 березня 2017, 14:55

Внаслідок незаконних односторонніх дій Російської Федерації компетентні органи України були змушені зупинити функціонування морських рятувально-координаційних підцентрів у Керчі та Севастополі на тимчасово окупованій території АРК та м. Севастополь, що збільшило навантаження на Державний морський рятувально-координаційний центр в Одесі та ускладнило його діяльність. Про це йдеться в інформаційному документі, внесеному українською стороною на розгляд Підкомітету ІМО з навігації, зв’язку, пошуку та рятування (6-10 березня, м. Лондон).

У своєму виступі на засіданні Підкомітету представник України також звернув увагу держав-членів ІМО на факти перешкоджання роботі російською станцією в Новоросійську української станції Одеса-НАВТЕКС, а також про припинення РФ передачі навігаційної інформації з безпеки мореплавства про зміни навігаційної обстановки, що впливають на безпеку плавання.

Українська сторона звернулася до Координаційної ради ІМО НАВТЕКС з проханням розглянути незаконні та односторонні дії РФ, які загрожують безпеці навігації у північній частині Чорного моря.