Посольство України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії

, Київ 15:28

Україна очікує від міжнародної спільноти на збереження солідарності довкола анексії Криму, який Росія перетворила на територію страху та репресій

10 березня 2017, 20:37


«Україна очікує від міжнародної спільноти на збереження солідарності довкола анексії Криму, який Росія перетворила на територію страху та репресій», заявила Перший заступник Міністра інформаційної політики України, представниця кримськотатарського народу, Еміне Джапарова під час візиту до Великої Британії 9-10 березня ц.р.


У треті роковини незаконної анексії Криму Е.Джапарова виступила в Королівському інституті міжнародних справ Четем Хауз на тему «Анексований Крим: кримські татари та їхня боротьба за свободу».
Перший заступник Міністра інформаційної політики України детально поінформувала про ситуацію на півострові, масовий характер порушень фундаментальних прав людини та основних свобод, а також про мілітаризацію Криму на тлі повного закриття півострова для міжнародного моніторингу та міжнародних режимів контролю.


«Безпідставно затримуються та отримують тюремне ув’язнення кримські татари та інші громадяни України, безслідно зникають активісти, залякуються їхні родини та друзі. Представницький орган кримських татар – Меджліс – заборонено». У цьому зв’язку Е.Джапарова наголосила на важливості постійної присутності в окупованому Криму міжнародних організацій, включаючи ООН, Раду Європи та ОБСЄ з метою проведення відповідного моніторингу ситуації довкола прав людини.


Окрема увага була приділена протидії російській пропаганді, а також інформаційним загрозам, які надходять з боку РФ та «російських агентів впливу».


В рамках візиту до Великої Британії Е.Джапарова провела низку зустрічей в Форін Офісі, Кебінет Офісі, а також представниками британських та міжнародних неурядових, у тому числі правозахисних, організацій, ЗМІ, провідними експертами у галузі дотримання прав людини.